............ - .---.......-

....... ...

Bradavice - Pozemky hradu / Londýn


2018

Leden 2016

6. hodina - Lektvary

23. ledna 2016 v 19:28 | Melmedie Astrid |  Lektvary

*Do třídy vchází v krátké červené sukni, bílé blůze a krémovém saku paní profesorka Melmedie, v silonkách a červených lodičkách, kolem krku má svůj plášť a její rudé vlasy za ní vlají. Zavře dveře a dojde ke stolu a tam usedne.* Dobrý den *Žáci jí odpoví, mají pergamen, inkoust a brk a čekají. Profesorka se nadechne a spustí:* Dnes si povíme o Lektvaru splynutí, tento lektvar je pro 7. ročník *Dá si nohu přes nohu.* Ten lektvar dokáže spojit duši, tělo, smysly, srdce dvou milenců při romantickým splynutí v.... no, to není nic pro nezletilé. Zkrátka když se muž odevzdá ženě.

Lektvar splynutí

Pomůcky: okvětní lístky růže různých barev, krev obou asi 1 zkumavka po okraj, saténový šátek, kapka potu obou, lékořice, skořice, hrách, rum, dvě celé levandule, 3 pampelišky, leknínový list. Obři sklenice, voda.

Postup: Vodu nalejeme do kotlíku rozehřátého na 50 stupňů, přidáme všechny vyjmenované květiny, šátek, vylijeme obsah zkumavek, rum, hrách vyloupaný, na prach rozdrcený, skořici, lékořici. A necháme 10 minut vařit, poté nalijeme do obří sklenice a necháme 3 dny odstát. Aby se lektvar mohl použít, musí být pravá láska silná. Pak, než se pár se bude milovat, musí to vypít oba na ex.


Účinek: Vášnivé chvilky a to po celé 4 dny bez pauzy, pak jim vztah vydrží nadosmrti.

5. hodina - Lektvary

15. ledna 2016 v 19:08 | Melmedie Astrid |  Lektvary


*Zvoní a Mel vchází do dveří již poslední žák utichl, její sepnuté vlasy do drdolu se rozevlají, jelikož ji rupla gumička. Zavírá dveře a jde k tabuli. Lehce se usměje a pozdraví* Vítejte v další hodině. Na domácí úkol máte 14 dní - 28.1. je čtvrtek a o víkendu budu mít přečteny Vaše práce, záleží kolik ji dostanu. No dneska si zopakujeme, co jsme probírali. Probrali jsme úvod, bezpečnost, to jsem vyvěsila na nástěnku v úvodní hodině, probírali jsme i další lektvar, bohužel lektvar, co nerozpustí žádné sklo, jste nedodali, nevadí. V nejbližší době vyvěsím první test. *neujde ji povzdechnutí otrávených několika studentů a vyskočí si na katedru, kde se usadí* Vidím, že radost moc nevidím, a tak tedy se na něj připravte výsledek mi pošlete na mail. Souhlas? *sborově se ozve Ano* Dobrá, třído, v dnešní hodině probereme bzučivý lektvar. Jestli jsem vás dnes nepřekvapila šaty v barvách vosy a s křídly mouchy na hlavě místo mého klobouku. Při příchodu jsem byla zahalena v plášti *rozepne knoflík a odhodí plášť. Třída zírá, někteří se chechtaj. Jiní mají obavy, zda nezavolat odchyt hmyzu* Bzučivý lektvar. *pronese a napíše ho na tabuli* tak tedy potřebujeme včelí křídla a vosí tělíčka, dále vlas kamaráda, či kapku potu některýho, na koho to použijeme. Další přísada 3 až 5 tělíček mouchy. *spiklenecky mrkne* záleží, jak dlouho bude Váš kámoš bzučet. Přidáme půl láhve medu, asi to bude krapet sladký. *zachechtà se a seskočí ze stolu* Takže, když to všechno smícháme v kotlíku, proneseme rozpouštěcí kouzlo, aby to bylo stravitelný, vhodíme hrstku sladkostí. Přendáme to do skleničky s dudlíkem. Nebojte, je to v tekuté formě a dáme dotyčnému vypít.
Efekt je, že asi tak dvě hoďky bude bzučet a mít sklony k hmyzímu chování, nedoporučuje se ho nechávat o samotě. Mohl by z výšky spadnout či pojídat kytky *zachechtà se a koukne na hodinky* Nuže, již se blížíme ke konci. Děkuji vám za pozornost a musíme se rozloučit. Přeji krásný den. * rozloučí se ze studenty a počká na odchod, pak aby ji nikdo jiný neviděl, zaleze za tabuli a převlékne se do normálu, dá si plášť a jde do velký síně na oběd.* Colloportus *zamkne a míří pryč*

// Milí Mí milovaní studenti. Jsem ráda, že máte někteří zájem a tak jsem tu s novým úkolem.
Chtěla bych, abyste vymysleli, sepsali ingredience, napsali přípravu a postup a napsali účinky vašeho lektveru. Jedná se o lektvar, který promění ošklivý v hezký. Nejoriginálnější ohodnotím.
Čas a den odevzdání - jelikož někteří nestíhají jiné předměty domluvili jsme se se slečnou na hodině, že máte na úkol 14 dní. Den a čas odevzdání mně na email melmedieastrid@gmail.com je 28.1. 2016 do 16:00, jedná se o čtvrtek. //

2. hodina - Starodávné runy

9. ledna 2016 v 14:06 | Mia Dixon |  Starodávné runy

Kdy: 14. 1. 2015 od 18:00
Kde: učebna č. 1
S sebou: Učebnici, sešit, psací potřeby
Plán hodiny:
Úvod (seznámení), Fénické písmo, Etruské písmo, Futhark - runové písmo Germánů.

3. hodina - Kouzelné formule

9. ledna 2016 v 14:06 | Mirabella Benson |  Kouzelné formule

Kdy: 9. 1. 2015, od 18:00
Kde: Učebna č. 2
S sebou: Učební a psací pomůcky, mozek
Učební plán:
Zásady kouzlení, rozdělení kouzel, Lumos

1. hodina - Lektvary

2. ledna 2016 v 21:11 | Melmedie Astrid |  Lektvary

*Zvoní na hodinu a žáci se z chodby trousí do třídy. Asi po pěti minutách vchází do dveří zrzavá hlava a pochopitelně se jedná o profesorku Melmedii Astrid. Zavírá za sebou dveře a popojde k tabuli. S úsměvem pozdraví:* Dobrý den, třído, jmenuji se Melmedie Astrid - zatím jsem Vaše již brzy nová učitelka, takže prosím připravte si nějaký papírový blok a brk s inkoustem, budete si dělat zápisky. V dnešní první hodině, ve které vás srdečně vítám, si probereme úvod do předmětu lektvarů.
*Na tabuli se začne objevovat nápis a další a další:*

-Dělení lektvarů a přísad
-Zásady bezpečnosti práce
-Kolíky, váhy, vařečky, odměrky, flakónky, fioly
-Sluneční lektvar


Body 34

2. ledna 2016 v 15:11 | Accio-team |  Známky, body

2. hodina - Kouzelné formule

Seth Crowley - přítomnost na celé hodině - 30 galeonů
Elizabeth Callaghan - přítomnost na celé hodině - 30 galeonů

Celkem

Nebelvír: 0 galeonů
Mrzimor: 0 galeonů
Havraspár: 60 galeonů
Zmijozel: 0 galeonů


© Březen 2013 - 2018


-7

ikon1