............ - .---.......-

....... ...

Bradavice - Pozemky hradu / Londýn


2018

Září 2013

Halloweenské výtvory

30. září 2013 v 9:00 | Accio-team |  Soutěže
Halloweenskou minisoutěž č. 2 o nejoriginálnější dýni vyhrává Faith Bermon!

Velké odhalení!

29. září 2013 v 10:00 | Accio-team |  Akce

Vážení a milí!
Včera jsme nejspíš měli předeslat, že by o půlnoci mohlo dojít k slavnostnímu odhození masek. Ale nevadí.
Místo toho se tedy můžete veřejně odhalit přímo zde, nebo pokud nechcete, aby ostatní odhalili vaši tajnou identitu, napište nám to prosím na mail. Abychom vás mohli odměnit za vaši kreativitu. Jinak děkujeme za tak hojnou účast jak na akcích, tak v soutěžích, doufáme, že to takhle bude častěji, a že jste si náš první společný Halloween užili. :)
My totiž ano... :D :) Takže ať se tu snad zase brzy v takové hojnosti sejdeme, přejeme zatím hodně štěstí a úspěchů v reálu! :)

P. S.: Pokud bude mít někdo zájem sepsat stručný článek o průběhu včerejší odpolední, či večerní akce, stačí nám poslat sovu (accio-team@seznam.cz). Přednost mají samozřejmě ti, co ještě článek do kroniky nepsali.
AT

Soutěžní Halloween 3

28. září 2013 v 19:00 | Accio-team |  Soutěže
Halloween je oblíbeným motivem knih i filmů, a samozřejmě se objevuje i ve filmech a seriálech ze života, jelikož je to očividně velmi oblíbený svátek. Váš úkol bude v další, a zřejmě poslední soutěži prostý: určit o jaký film/seriál se jedná? (Soutěž platí do dnešní půlnoci)

 1. Protivné sprosté holky (Mean girls)

Soutěžní Halloween 2

28. září 2013 v 15:00 | Accio-team |  Soutěže

Druhá soutěž bude trochu zábavnější. Zahrajete si hru, ve které budete mít jednoduchý úkol - budete tvořit dýni! Hotovou dýni potom vyfotíte (pravděpodobně přes print screen), a pošlete nám ji na mail (accio-team@seznam.cz). Do předmětu napište: Dýně. Ta dýně, která bude nejoriginálnější, bude odměněna nejlépe!
Soutěž platí do půlnoci 28. 10. 2013.

Soutěžní Halloween 1

28. září 2013 v 12:00 | Accio-team |  Soutěže
Dnešní den už je sice neobyčejný, proč tomu ale ještě nepřidat sérií soutěží? Kdo má čas a umí hledat, ten dnes bude úspěšný. Přejeme příjemnou zábavu, užijte si náš první společný Halloween! Soutěž platí do dnešní půlnoci.
 1. Kdy se slaví Halloween? 31. října
 2. Kde se převážně slaví Halloween? V anglicky mluvících zemích: USA, Kanada, VB, Irsko, Nový Zéland, Austrálie,...
 3. Co se o Halloweenu tradičně dělá? Děti se převlékají a chodí koeldovat, zdobí se interiéry i exteriéry, párty
 4. Jak vznikl název Halloween? Zkrácením "All-Hallows-eve", což znamená "Předvečer Všech svatých"
 5. Je halloweenská noc něčím unikátní? Údajně se v tuto noc úplně boří hranice mezi mrtvými a živými, mohou se tak tuto noc prolínat, mohou se dít neobvyklé věci...
 6. Jaké jsou typické symboly Halloweenu? (alespoň 5) Jack o' lantern, čarodějnice, černé kočky, košťata, oheň duchové, všemožná strašidla, příšery, kostlivci,...
 7. Jaké barvy jsou pro Halloween typické? Oranžová a černá
 8. Co je to Samhain? Keltský svátek, který dříve oslavoval nový rok, později i konec úrodného období. Slavil se z 31. října na 1. listopadu, a duše mrtvých se údajně směly vracet do říše živých, a naopak lidé mohli navštívit podsvětí.
 9. Co je Jack o'lantern? Vydlabaná dýně se svíčkou uvnitř
 10. Co znamená "Trick or treat"? "Koledu, nebo vám něco provedu" - pořekadlo dětských koledníků v převlecích, kteří chtějí sladkosti

Soutěž o halloweenský výtvor

24. září 2013 v 21:15 | Accio-team |  Soutěže

Nezáleží na tom, jestli je to malovaná dýně, fotka halloweenské výzdoby na zahradě, báseň o tom, jak jsi dlabal dýni, nebo látková panenka darmošlapa Jacka. Můžete se zapojit s čímkoliv, co má nějakou spojitost s Halloweenem.

Své výtvory posílejte na mail: accio-team@seznam.cz a do předmětu napište "Halloweenská soutěž".
Soutěž probíhá do 28. 9. 2013 23:59 h.

Halloweenský program

24. září 2013 v 21:02 | Accio-team |  Akce

Kdy: 28. září 2013 - celý den
Kde: Hrad a jeho okolí
Co: Strach, děs, třas, štvanice a možná…trochu legrace…

Je už skoro tu a stále se nezadržitelně přibližuje. Co? No přece Halloween! Ten den se jako obvykle bude nést v oblaku tajemství, záhad, strachu a podivných náhod. Ale co nás bude opravdu čekat? Vlastně to už víte… Celý den se ponese v tomto divném duchu. Pokud však zavítáte v 16 h na nádvoří, určitě odhalíte nějaké to další překvapení, které Bradavice skrývají…

Tradiční součástí Halloweenu je samozřejmě tvorba nejrůznějších masek, takže se snažte být co nejoriginálnější.
Jakmile budete mít masku vymyšlenou, tak ji zkuste stručně popsat, a pod jménem masky se o daný popis podělit s ostatními v tomto článku. Nejpovedenější maska bude odměněna!
A aby toho nebylo málo, skřítkové si dali tu práci, a sestavili speciální halloweenské menu, které naleznete tady. To se bude podávat v tento oblíbený - nejen kouzelnický - svátek (non 28. září) po celý den ve Velké síni.

V pátek 27. září proběhne první návštěva PRASINEK.

Halloweenské kostýmy, masky, převleky

24. září 2013 v 20:43 | Accio-team |  Akce

Každý přece ví, že součástí oblíbeného svátku, Halloweenu, jsou samozřejmě masky a převleky všeho druhu. Proč si tedy také nějaký kostým nevymyslet, a nepodělit se s námi o něj? Pokud se tedy chcete zúčastnit halloweenského plesu v maskách, je třeba si vymyslet nějaký originální kostým. Až budete mít nápad, zkuste ho stručně popsat, a pod jménem masky vložit sem do komentářů. Nejpovedenější maska bude odměněna, takže nezapomeňte - čím kreativnější, tím lepší!

Halloweenské menu

24. září 2013 v 20:43 | Accio-team |  Akce

Blíží se Svátek všech svatých, kterému samozřejmě předchází Halloween. A právě na dnešní Halloween (28. září) jsme si dovolili přichystat speciální menu, kterému jistě nikdo neodolá!

Snídaně (0:00 h - 11:00 h)


1. hodina - Bylinkářství

22. září 2013 v 11:00 | Loudvique Carsone© Březen 2013 - 2018


-7

ikon1