............ - .---.......-

....... ...

Bradavice - Pozemky hradu / Londýn


2018

Červenec 2013

Body 8

26. července 2013 v 18:03 | Accio-team |  Známky, body

8. bleskovka - Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Anabelle Caldwell - 14 Galeonů
Bethany Vanderbilt - 12 Galeonů
Charles Johnson - 13 Galeonů
Grace Coney - 14 Galeonů
Kate Brown - 10 Galeonů (tvorba)

Sčítání lidu

25. července 2013 v 22:02 | Accio-team |  Důležité
Zdravíme populaci Accia!
Poslední dobou jsme mnoho tváří neviděli, někteří se dokonce ještě neukázali vůbec...
Proto jsme se rozhodli, že provedeme sčítání lidu. Žádáme tedy každého muže, ženu a dítě, aby do komentářů pod tento článek dali vědět, že nadále zůstávají na Acciu. Na zapsání máte přesně týden (tj. nejpozději do 1. srpna 2013 do půlnoci), pokud se do té doby nezapíšete, tak se rozloučíme.

9. bleskovka

25. července 2013 v 14:00 | Anabelle Caldwell |  Soutěže

Vše se vztahuje ke 4. dílu

  1. Jaký "nestranný soudce" vybral šampiony do Turnaje tří kouzelníků? Ohnivý pohár s lístky zájemců
  2. Které školy se účastnily Turnaje? Bradavice, Krásnohůlky, Kruval
  3. Kteří šampioni byli do Turnaje vybráni? Fleur Delacour, Harry Potter, Cedric Diggory, Viktor Krum
  4. Přihlásil se do Turnaje Harry Potter sám? Jestli ne, kdo ho tam přihlásil? Ne - přihlásil ho tam Barty Skrk ml. v podobě Igora Karkarova
  5. Co bylo prvním úkolem Turnaje? Kdo s tímto úkolem pomohl Harrymu? Sebrat drakovi zlaté vejce, Harrymu pomohl Hagrid (řekl mu o dracích), Ron (poslal ho za Hagridem), a celé to zosnoval Barty Skrk ml. (také mu pověděl, aby našel a použil to, v čem je nejlepší)
  6. Jakým způsobem bylo zvoleno pořadí, v jakém budou šampioni plnit první úkol a s kým se utkají? Jmenuj alespoň 2 druhy jejich protivníků. Šampioni si v pořadí podle věku losovali z pytlíčku zmenšeniny draků, s nimiž se utkají, a postavičky měly čísla. Norský ostrohřbetý, Čínský ohnivý, Švédský krátkonosý, Velšský zelený
  7. Co bylo druhým úkolem Turnaje? Kdo pomohl Harrymu tentokrát? Dostat se na dno jezera, a přivést odtamtud osobu, na které nám nejvíc záleží. Harrymu pomohl Cedric (poradil mu s klíčem k rozluštění 2. úkolu), trochu i Ufňukaná Uršula (potvrzovala jeho domněnky), ve filmu Neville a v knížce Dobby (dal Harrymu žaberník, díky němuž Harry přežil hodinu pod vodou), opět to celé zosnoval Barty Skrk ml.
  8. Co bylo třetím úkolem Turnaje? Jmenuj alespoň 3 nástrahy, které při něm šampiony čekaly. Projít bezpečně bludištěm až do jeho středu a dotknout se Poháru tří kouzelníků. Třaskavý skvorejš, bubák, akromantule, sfinga, začarovaná mlha, která převrátila nebe a zem vzhůru nohama,...
  9. Kdo tento školní rok učil Obranu proti černé magii? Alastor Moody, ve skutečnosti se ale za něj pouze vydával Barty Skrk ml.
  10. Jmenuj alespoň 4 páry studentů, kteří se účastnili Vánočního plesu. Harry Potter+Parvati Patilová, Ron Weasley+Padma Patilová, Hermiona Grangerová+Viktor Krum, Cedric Diggory+Cho Changová, Fleur Delacour+Roger Davies, Neville Longbottom+Ginny Weasleyová,...

8. bleskovka

22. července 2013 v 20:00 | Kate Brown |  Soutěže

Vše se vztahuje ke 3. dílu

1. Kdo jsou pánové Červíček, Tichošlápek, Dvanácterák a Náměsíčník? Pobertové: Peter Pettigrew, Sirius Black, James Potter, Remus Lupin
2. Proč má vlastně Ron fobii z pavouků? Když byl malý, bratři Fred a George mu proměnili plyšového medvídka v pavouka.
3. Co se stalo Harrymu, když ochutnával bonbony se svými kolejními spolužáky? Počínal si úplně jako lokomotiva.
4. Nosí Seamus Finnigan prstýnek? Pokud ano, kde? Ano, dva, jak můžete vidět na fotce, nosí je na obou prostředníčcích.
5. Jak poznala Hermiona, že postava v kupé je profesor Lupin? Profesor Lupin měl jméno na kufru.
6. Z čeho má Parvati Patilová největší hrůzu? Největší hrůzu má ze smrti, proto se její bubák proměnil v mumii. (Ve filmu měl však bubák podobu hada.)
7. Jaké číslo měl pokoj (v Děravém kotli), ve kterém pobýval Harry? Pokoj č. 11

k číslu 4:

Menší obohacení hry

22. července 2013 v 18:59 | Sebastian Carter |  Cedricův turnaj
Jak jsem slíbil, tak také dodržím! Myslím, že jsem se o tom zmiňoval někdy v posledním článku, že ani v Londýně se nebudete nudit. A proto bych chtěl všechny upozornit, že tento čas nastal. Oživení nebo menší rozptýlení hry už jsem rozjel. Někteří už toho byli sami svědky.
Na ulici mladý muž kolem 19 let Jeremy Elliot (V) potkal Kate Brown. Bylo to náhodné, ale nejspíše mu padla do oka a tak hned jak ji uviděl, si usmyslel, že něco provede. Jak už to výtržníci a vandalové dělávají, nic neplánují, prostě konají. Nepěkně do Kate vrazil a hned na ni začal být hrubý, přitom na ni vytáhl hůlku. To by přeci žádný normální člověk neudělal. Naneštěstí se Kate nechala vyprovokovat a vytasila na svou obranu hůlku. On vypálil kouzlo nejdřív a tak se roztrhl divoký souboj. Kate naštěstí byla při smyslech a všechna kouzla se jí vyhnula, některá Kate dokonce odrazila. Nakonec se jí povedlo Jeremyho povalit na zem a on se pak rozplynul v jakýsi dým, a zmizel. Otázka je, kdo to vlastně byl a proč to udělal? Tak takhle to asi bylo. Co na to říkáte? Nemáte strach, že někdy někoho takového potkáte?

Všechna tato náhodná setkání by se odehrávala v prostorách kouzelnického Londýna, takže skryty před zraky mudlů, proto za ně žádný vysoký postih nehrozí - Ministerstvo kouzel již bylo informováno, že se toto všechno děje v zájmu zlepšení studentů v rámci Obrany proti černé magii.

Kate Brown + 15 Galeonů

P. S.: Všechno toto se vám může stát a to jenom když si zajdete někam zahrát.
A to (V) = VÝTRŽNÍK

Bethany Vanderbilt (PoKT)

17. července 2013 v 15:30 | Accio-team |  Profily postav

Celé jméno: Bethany Cornelia Vanderbilt
Datum narození: 3. 12. 1997
Národnost: Americká
Krevní status: Smíšený
Hůlka: 10 ½ palce dlouhá, z bukového dřeva s perem okamie, ohebná

Patron: Kolibřík
Bubák: Její otec hrozící pěstí
Pozice: Pečovatelka o kouzelné hradní tvory


Rest in peace, Cory... :'(

16. července 2013 v 18:40 | Accio-team

Hezký večer všem.
Víme, že tohle nesouvisí s HP, ale jistě se mezi vámi najdou tací, kteří (stejně jako my) milovali či milují Glee...
Jak už nejspíš víte, 13. července 2013 zemřel Cory Monteith, který je znám především z hudebního seriálu z prostředí střední školy, Glee (Finn Hudson). Rádi bychom tedy vyjádřili alespoň prostřednictvím tohoto hlubokou soustrast jeho rodině a také jeho dlouholeté přítelkyni Lee Michele (Rachel Berry, Glee). Zůstaňte silní a nikdy na Coryho nezapomeňte. V duchu budeme stát při vás. Připomeňme si teď několik Coryho písní z Glee, většinou duety s přítelkyní Leou...


Kratochvilné kouzelnické kejkle-vzhled obchodu

1. července 2013 v 15:07 | Accio-team
Už z dálky, když se k obchodu přibližujete, je znát jeho výjimečnost. Vždyť fialový dům s oranžovými výlohami a dveřmi se jen tak nevidí. A aby toho nebylo málo, nad vchodem do obchodu je nepřehlédnutelná obří hlava jednoho ze zakladatelů obchodu která pokaždé, když nadzvedne cylindr, odhalí něco nového. Jakmile projdete dveřmi, ocitnete se v obrovské dvoupatrové prodejně, která je přecpaná různými výrobky dvojčat Weasleyových - zakladatelů obchodu. Když se rozhlédnete kolem dokola, nemáte šanci vidět ani kousek stěny - vše zakrývají oranžové regály přetékající například vybuchujícími kotlíky a desetivteřinových čističů pleti. Hned u dveří najdete velký růžový skleněný stojan tvaru růže, v němž jsou umístěny desítky různých nápojů lásky s různou účinností, tyto nápoje posílají Weasleyovi i soví poštou, skryté v lahvičce od lektvaru proti kašli nebo parfému. Pár kroků od vás stojí hromada barevných krabic, které hlásají "Patentované kouzelné vzdušné zámky", které s pomocí snadného zaklínadla vyvolají realistický třicetiminutový sen. V jednom z rohů stojí automat na dávivé dortíčky - obrovské dvoumetrové nedokonale vyřezané dítě, které zvrací dortíčky do kyblíku.

Pobočka v Prasinkách je stejně zářivě fialová, se stejnými oranžovými výlohami a dveřmi, jen podstatně menší, a bez obrovské hlavy jednoho ze zakladatelů. Zato ve výlohách poskakují hryzavá házedla a puhupují se ječivá joja.


© Březen 2013 - 2018


-7

ikon1